• SO02
 • така03
 • so01 (1)

Вести

 • Correct using way of stone engraving machine
  Post time: Sep-02-2020

  (1) Working environment The stone engraving machine is a high-tech mechatronics equipment, which has certain requirements for the working environment.(whatsapp:008615966055683) 1. Avoid equipment that seriously affects the signal transmission of the engraving machine, such as strong electricity ...Прочитај повеќе »

 • How to Choose Stone CNC Router Machine Blades ? Guide to Users of Stone Engraving Machine Tools
  Post time: Sep-01-2020

  Stone CNC Router Machine blades to user guide : 1. For the acrylic cutting of stone engraving machine, single-edged spiral milling cutter is recommended. It is characterized by smokeless and odorless processing, fast speed, high efficiency, non-sticky, truly environmentally friendly, and its spe...Прочитај повеќе »

 • Борба, ќе победиме!
  Време на објавување: Мар-03-2020

  Започнувајќи од јануари 2020 година, во Вухан, Кина се појави заразна болест наречена „Нов коронавирусна инфекција од пневмонија“. Епидемијата допре до срцата на луѓето ширум светот, пред лицето на епидемијата, кинескиот народ горе и долу од земјата, активно се борат ...Прочитај повеќе »

 • 27, јули 2019 година, индиски клиенти доаѓаат во нашата фабрика
  Време на објавување: јули - 30-2019 година

  27, јули 2019 година, е топол ден овде во inanинан Кина, индиските клиенти доаѓаат да ја посетат нашата фабрика, ви посакуваат добредојде на сите наши пријатели. Индиските пријатели го посетија нашиот оддел за производство на машини за рутер ЦНЦ околу 3 часа, а потоа го посетија нашиот оддел за производство на машини за ласерско ласење CO2 по посетата ...Прочитај повеќе »

 • Што е CNC рутер машина?
  Време на објавување: мај-28-2019 година

  CNC ROUTER Компјутерски нумерички контролен (CNC) рутер е машина за резба и сечење контролирана од компјутер, поврзана со рачниот рутер што се користи за сечење на разни тврди материјали, како дрво, композити, алуминиум, челик, пластика, стакло и пени. [1] CNC рутерите можат да ги извршуваат задачите на многу c ...Прочитај повеќе »

 • Време на објавување: мај-21-2019 година

  Shandong DADI CNC Equipment Co, Ltd е основана во 2014 година. Тој е професионален производител на машина CNC ROUTER и CNC LASER. Производите се користат во: рекламна индустрија, дрвна индустрија, камена индустрија, мебел индустрија, алуминиумска завеса за decorationидови индустрија и други инди ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Aug-03-2018

  На универзална употреба на ласерски машина за сечење ги донесе погодности за металопреработувачката индустрија. Ако се уште се заслепени од страна на многу ласерски машини за сечење, можете да се обрне внимание на овие точки. 1. квалитет сечење на ласерско сечење: како некои прибор, автомобили, машини, хардвер и други ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Aug-03-2018

  Процесот на ласерски резба не е само остри "нож" во преработувачката индустрија, но дури и орнаменти и занаети, кои ги гледаме насекаде во нашиот секојдневен живот не може да се одвои од ласерско гравирање. Ајде да погледнеме во она што вид на семејство облека може да се изгради. Употреба на ласер ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Aug-03-2018

  Во тоа време, тоа е за време на периодот на Менг Xia, кога бура се зголемува, честите врнежи од дожд и влажна средина може лесно да доведе до кондензација во ласер, со што се намалува ефикасноста на ласерски и може да се оштети. Како да се реши феноменот на ласерски кондензација? Што е ...Прочитај повеќе »

Прашање Сега
Прашање Сега
WhatsApp Online Chat !
Emily

Ellen
Bella