Marble CNC Router

 • Машина за гравирање мермер камен 6090

  Машина за гравирање мермер камен 6090

  Карактеристики: 1. DA6090M е CNC машина за гравирање со камен со тежок дизајн, заварена со задебелена квадратна цевка Т-кревет, силен и издржлив, 3 оски со доказ за прашина, резервоар за вода со распрскувач за ладење вода за ладење при работа, плоштад железо Hiwin 25mm и мотор со голема брзина и возач, машината има голем капацитет на вчитување, стабилно работење и подолго работење; 2. Професионален систем за контрола на NC-Studio / Richauto панел, вретено за ладење вода 5,5KW, долг работен век, низок шум, силно сечење ...
 • Мулти-вретено камено 3Д машина за гравирање 1325 со два вретена четири вретена итн

  Мулти-вретено камено 3Д машина за гравирање 1325 со два вретена четири вретена итн

  Карактеристики: 1. DA1325MS е CNC машина за гравирање со камен со повеќе вретена, идеално погодна за масовна обработка. Дизајн на тешка категорија, заварен со задебелена квадратна цевка Т-кревет, силен и издржлив, 3 оски со доказ за прашина, резервоар за вода со распрскувач на вода за ладење при работа, квадратна железница Хвин 25мм и мотор и возач со голема брзина, машина со големо оптеретување капацитет, стабилно работење и подолго работење; 2. Професионален систем за контрола на панелот NC-Studio / Richauto панел, вода за ладење ...
 • 1325 CNC рутер машина за камен мермер Гранит надгробен споменик акрилен дрвен метал итн

  1325 CNC рутер машина за камен мермер Гранит надгробен споменик акрилен дрвен метал итн

   Stone Engraving Machine DA1325M Model DA1325M Working Size 1300×2500×400mm Frame Welded Structure Guide Rails Square Rails Hiwin 25mm Transmission X Y Rack gears    Z TBI Ball screw Motor Stepper motor & driver (Optional servo motor) Cabinet Independent Computer Cabinet Control system NC-Studio / A11 Panel Moving Speed Max 20м / min Engraving Speed Max 15м / min Spindle 5.5KW water cooling Spindle speed 6000-24000 rpm Table Aluminum T-slot Lubrication ...
 • Мермерна CNC рутер машина DA1325M

  Мермерна CNC рутер машина DA1325M

  Карактеристики: 1. DA1325M е CNC машина за гравирање со големи димензии, дизајниран со засилен дизајн, заварен со задебелена квадратна цевка Т-кревет, силен и издржлив, 3 оски со доказ за прашина, резервоар за вода со распрскувач за ладење вода за ладење при работа, Хивин 25мм квадратна железница и мотор со голема брзина и возач, машината со голем капацитет на вчитување, стабилно работење и подолго работење; 2. Професионален NC-Studio / Richauto панел систем за контрола, вретено за ладење вода 5.5KW, долг работен век, низок шум, ...
WhatsApp Интернет разговор!
Емили