China 4 axis CNC router Machine 1325 with Aluminum T-slot table Manufacturer and Supplier | DADI CNC

4 axis CNC router Machine 1325 with Aluminum T-slot table

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 парче / парчиња
 • Набавка Способност: 50 парчиња / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики:

  1.DA1325T со алуминиумска Т-слот маса е еден од класичните и најпродаваните CNC-рутер, изработен од заварен кревет со голема дебелина на квадратни цевки, плоштад Hiwin на плоштад и високобрзина степер мотор и возач. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва.

  2. Со познати брендови во Кина, моќни степер-мотори и возачи, Hiwin линеарен водич железница, XY оска опрема и преклопување на решетката, Z оска TBI со поголема точност навртки за навртување, обезбедување на брза брзина, голем капацитет на вчитување, низок шум и подолго време работење;

  3. Професионален систем за контрола на NC-Studio / Richauto панел, вретено за ладење на воздухот 6KW, долг работен век, низок шум, силна способност за сечење.

  4.T-slot worktable и поправете материјали од стеги е лесен за употреба.

  5. Компоненти за електронска контрола од познатиот бренд во Кина, како што е компанијата CHNT / DELIXI.

  6. Системот за автоматско полнење на маслото за груларно одржување (подмачкување) е толку удобен.

  апликации

  1. Дрвена индустрија: изработка на мебел од дрво, 3Д резба за олеснување на дрво, производство на дрвени занаетчии Звучници, ормани за играње конзоли, компјутерски маси, масичка за машина за шиење итн.

  2. Индустрија за рекламирање производи: Изработка на знаци со 3Д букви, акрилно сечење и гравура.

  3. Индустрија за преработка на табли: изолационо парче, акрилен картон, пластични хемиски производи, ПЦБ, ламинат со компактно одделение, АБС, ПП, ЈП и други процеси на мелење на цементни мешавини.

  4. Индустрија за украсување: преклопен екран, бранови плочи, рекламни табли, правење знаци и обработка на логото.

  5. Уметност и занаетчиска индустрија: Вградете на вештачки камења, шума, бамбус, мермери.

  6. Материјал за обработка: гравирање, мелење и обработка на сечење за акрилни, ПВЦ, вештачки камења пластика и меки метални плочи и така натаму.

  7.Contact: Emily Qin,Whatsapp:008615966055683

  параметри  

  модел DA1325T
  Работа Големина 1300 × 2500 × 300мм
  Рамка Заварена структура
  шини Квадратни шини Хивин 20мм
  пренос XY решетки за решетките Z TBI завртка за топката
  мотор Stepper мотор и возач
  Кабинет Независен компјутерски кабинет
  Контролен систем Mach3 систем за контрола на четири оски / Богат автомобил A18 DSP панел 
  Преселба на брзина Макс 20м / мин
  гравирање брзина Макс 15м / мин 
  вретено Ладење на воздухот 3,5KW / временски временски ладен вода итн 
  Брзина на вретеното 6000-18000 вртежи во минута / 0-24000rpm 
  Табела Алуминиум Т-слот
  подмачкување централизирана подмачкување
  софтвер Type3 / ARTCAM / Ucancam
  работен напон 110V / 220V / 380V, ± 10% , 50HZ / 60HZ

  додатоци

  Операција 图片 20190926172211

  примерок1

  ротирачки 2


 • Тема:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Интернет разговор!
  Емили
  Елен