CO2 Laser Cutting and Engraving Machine

 • CO2 ласерска машина за сечење и гравура за акрилно дрво

  CO2 ласерска машина за сечење и гравура за акрилно дрво

  DA1325 / DA1530 сериите со ласерско сечење се со голем формат, се популарни во облеката, сигналот и текстилот. Тој е составен од интензивна шасија со голема цврстина и зрак конструкции со алуминиумска легура со голема цврстина. Уште повеќе, тоа е обработено од голема машина за мелење галантерија. Овие се сигурни дека стабилноста и прецизноста на овие машини. Карактеристики 1. Големиот динамичен чекор мотор и линеарната линеарна широка прецизност се усвојуваат за да се постигне брз одговор и стабилни перформанси. 2.Анти-прашина систем за да се избегне д ...
 • Автоматско хранење ласерска машина за сечење ласерско DA1610F

  Автоматско хранење ласерска машина за сечење ласерско DA1610F

  Карактеристики ласерска машина DA 1610F со систем за автоматско хранење е широко користена во индустријата за облека. Работната ефикасност е значително подобрена. Опционална конзерва со систем за камера во CCD. Применлива облека за индустрија, индустрија за чевли, обувки, текстил за домаќинства, вез од ткаенини, играчки, трговски марки со специјална форма, воздушни перничиња, кожа, багаж, камп, спорт, автомобилски ентериери. Применливи материјали оригинална кожа, вештачка кожа, мека кожа, украсна кожа, кожа за пакување, итн., Сите видови кожни материјали ...
 • Машина за ласерство и сечење ласер CO2 DA 1390 / DA1612

  Машина за ласерство и сечење ласер CO2 DA 1390 / DA1612

  Карактеристики: 1. Нашата машина за ласерско сечење е категоризирана според нејзината работна површина, броеви на модели: DA6040, DA9060, DA1060, DA1390, DA1590, DA1410, DA1610, DA1612, итн. вашите барања или големината на работното парче, материјалите и ние ќе го дадеме нашиот предлог. 2. Оваа серија машина усвојува DSP дигитална контрола на технологијата, вклучи дизајнирана рамка и структура за да гарантира стабилна работа. 3.Тоа користи USB приклучок за податоци со порт со големо масовно чување на податоци ...
 • Мулти-ласерска глава CO2 ласерска машина за гравирање и сечење

  Мулти-ласерска глава CO2 ласерска машина за гравирање и сечење

  Карактеристики: 1. Оваа сериска машина усвои мулти-главен дизајн, може да има единечна глава за сечење со големи димензии, исто така, сечење на големината на повеќе глави за да се подобри ефикасноста на производството и да заштедите со користење на трошоците. 2. Машината усвојува дигитална контрола DSP и интегриран дизајн, со високи перформанси. Најновиот софтвер може да се користи заедно со професионални додатоци на софтвер за цртање, како што се CorelDraw 、 Auto CAD итн. И Поддршка за AI, PLT, DXF, DST и повеќе формати. Усвојува кабелски интерфејс, поддржува трансфери ...
 • DA1390CCD ласерска машина за сечење со скенер за камера

  DA1390CCD ласерска машина за сечење со скенер за камера

  Карактеристики ласерската машина DA 1390CCD е широко користена во индустријата за облека и рекламирање, за да се намали логото или ознаката во кожа или крпа. Дигиталната камера helps помага на оваа машина да го лоцира работ на лого или ознака и да ја пресече со следење на работ. Работната ефикасност е значително подобрена. Оваа машина по избор со систем за автоматско хранење. Применлива индустрија облека, чевли индустрија, обувки, домашен текстил, ткаенина вез, играчка, трговски марки со специјална форма, воздушни перничиња, кожа, багаж, камп, спорт, автомобилска интеграција ...
WhatsApp Интернет разговор!
Емили
Елен