CNC рутер машина

 • ЦЦЦ рутер со 4 оски 1325 со алуминиумска Т-слот маса

  ЦЦЦ рутер со 4 оски 1325 со алуминиумска Т-слот маса

  Карактеристики: 1.DA1325T со алуминиумска Т-слот маса е еден од класичните и најпродаваните CNC рутер, изработен од заварен кревет со голема дебелина на квадратни цевки, плоштад Hiwin на плоштад и стабилен мотор и возач со голема брзина. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва. 2. Со познати брендови во Кина моќни степер мотори и возачи, линиски шини со линии Hiwin, менувачи на оски XY и пренесување на решетката, Z оска TBI hig ...
 • 6090 машина за сечење со врежано рекламирање ЦНЦ рутер 6090 стил на десктоп

  6090 машина за сечење со врежано рекламирање ЦНЦ рутер 6090 стил на десктоп

  Карактеристики: system Системот за пренос усвојува увезена завртка за топки со висока точност и линеарна прецизност линеарен квадратни водилки обезбедува висока точност, стабилно движење и малку вибрации. Sp Вретено без четка за ладење на вода, низок шум, енергична јачина на сечење и долготрајна масовна обработка. Driver Возачот на поделбата со високи перформанси обезбедува брза брзина и голема точност. ◆ Силниот дизајн на прав и водоотпорност обезбедува чистота и заштита од 'рѓа на механичките делови, ги прават работите за одржување повеќе е ...
 • 3 оска 4 оска 6090 CNC рутер машина

  3 оска 4 оска 6090 CNC рутер машина

  Карактеристики: system Системот за пренос усвојува увезена завртка за топки со висока точност и линеарна прецизност линеарен квадратни водилки обезбедува висока точност, стабилно движење и малку вибрации. Sp Вретено без четка за ладење на вода, низок шум, енергична јачина на сечење и долготрајна масовна обработка. Driver Возачот на поделбата со високи перформанси обезбедува брза брзина и голема точност. ◆ Силниот дизајн на прав и водоотпорност обезбедува чистота и заштита од 'рѓа на механичките делови, ги прават работите за одржување повеќе е ...
 • CNC рутер 1212

  CNC рутер 1212

  Machine Model DA-1212 CNC router XY axis working area 1200x 1200mm Z axis working area 150mm/200mm/300mm Spindle  1.5KW/2.2KW/3.2KW HQD Water cooled spindle or air cooled spindle Spindle speed 1-24000rpm Transmission  XYZ axis TBI Ball screw  Guide rail  linear square rail HIWIN 20mm Control system NC-Studio/Mach3/Rich auto DSP panel Software Artcam Table  Aluminum T-slot with PVC /vacuum table optional  Electric motor stepper motor and drivers/hybrid servo/servo  Inv...
 • CNC рутер 1515 со алуминиумна табела со слот за T

  CNC рутер 1515 со алуминиумна табела со слот за T

  Карактеристики: 1.DA1515T со алуминиум Т-слот маса е еден од класичните и најпродаваните рутер CNC, изработен од заварен кревет со голема дебелина на квадратни цевки, плоштад Hiwin на плоштад и голема забрзана степер мотор и возач. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва. 2. Со познати брендови во Кина моќни степер мотори и возачи, линиски шини со линии Hiwin, менувачи на оски XY и пренесување на решетката, Z оска TBI hig ...
 • Машина за гравирање мермер камен 6090

  Машина за гравирање мермер камен 6090

  Карактеристики: 1. DA6090M е CNC машина за гравирање со камен со тежок дизајн, заварена со задебелена квадратна цевка Т-кревет, силен и издржлив, 3 оски со доказ за прашина, резервоар за вода со распрскувач за ладење вода за ладење при работа, плоштад железо Hiwin 25mm и мотор со голема брзина и возач, машината има голем капацитет на вчитување, стабилно работење и подолго работење; 2. Професионален систем за контрола на NC-Studio / Richauto панел, вретено за ладење вода 5,5KW, долг работен век, низок шум, силно сечење ...
 • Мулти-вретено камено 3Д машина за гравирање 1325 со два вретена четири вретена итн

  Мулти-вретено камено 3Д машина за гравирање 1325 со два вретена четири вретена итн

  Карактеристики: 1. DA1325MS е CNC машина за гравирање со камен со повеќе вретена, идеално погодна за масовна обработка. Дизајн на тешка категорија, заварен со задебелена квадратна цевка Т-кревет, силен и издржлив, 3 оски со доказ за прашина, резервоар за вода со распрскувач на вода за ладење при работа, квадратна железница Хвин 25мм и мотор и возач со голема брзина, машина со големо оптеретување капацитет, стабилно работење и подолго работење; 2. Професионален систем за контрола на панелот NC-Studio / Richauto панел, вода за ладење ...
 • 1325 CNC рутер машина за камен мермер Гранит надгробен споменик акрилен дрвен метал итн

  1325 CNC рутер машина за камен мермер Гранит надгробен споменик акрилен дрвен метал итн

   Stone Engraving Machine DA1325M Model DA1325M Working Size 1300×2500×400mm Frame Welded Structure Guide Rails Square Rails Hiwin 25mm Transmission X Y Rack gears    Z TBI Ball screw Motor Stepper motor & driver (Optional servo motor) Cabinet Independent Computer Cabinet Control system NC-Studio / A11 Panel Moving Speed Max 20м / min Engraving Speed Max 15м / min Spindle 5.5KW water cooling Spindle speed 6000-24000 rpm Table Aluminum T-slot Lubrication ...
 • Мермерна CNC рутер машина DA1325M

  Мермерна CNC рутер машина DA1325M

  Карактеристики: 1. DA1325M е CNC машина за гравирање со големи димензии, дизајниран со засилен дизајн, заварен со задебелена квадратна цевка Т-кревет, силен и издржлив, 3 оски со доказ за прашина, резервоар за вода со распрскувач за ладење вода за ладење при работа, Хивин 25мм квадратна железница и мотор со голема брзина и возач, машината со голем капацитет на вчитување, стабилно работење и подолго работење; 2. Професионален NC-Studio / Richauto панел систем за контрола, вретено за ладење вода 5.5KW, долг работен век, низок шум, ...
 • Нов дизајн вакуум масичка за CNC рутер за тешки работи DA1325

  Нов дизајн вакуум масичка за CNC рутер за тешки работи DA1325

  Карактеристики: 1.Овој модел е нов дизајн DA1325 CNC рутер, изработен од заварен кревет со дебелина на квадратна цевка, увезена квадратна железница и голема брзина на пливање и возач. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. Тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва. 2. Машината усвојува заварувачки кревет со квадратен цевка со дебелина од 4мм, така што точноста на машината нема лесно да се деформира. 3. Со Кина познати брендови степер-мотори и возачи, ...
 • ДВД машина за ЦПУ DA2030 / DA2040 вакуумска табела

  ДВД машина за ЦПУ DA2030 / DA2040 вакуумска табела

  Карактеристики: 1.DA2030 / DA2040 е една голема димензија CNC рутер, направена од заварен кревет со голема дебелина на квадратна цевка, увезена квадратна железница и хибриден серво мотор со голема брзина и возач. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва. 2. Машината усвојува заварувачки кревет со квадратен цевка со дебелина од 5мм, така што точноста на машината нема лесно да се деформира. 3. Со Кина познати брендови h ...
 • CNC рутер DA2030 / DA2040 со табела со отвори за алуминиум

  CNC рутер DA2030 / DA2040 со табела со отвори за алуминиум

  Карактеристики: 1.DA2030 / DA2040 е една голема големина CNC рутер, обработка на дрво, изработена од заварен кревет со голема дебелина на квадратна цевка, увезена квадратна железница и високобрзински степер мотор и возач. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва. 2. Машината усвојува заварувачки кревет со квадратен цевка со дебелина од 5мм, така што точноста на машината нема лесно да се деформира. 3. Со Кина познати брендови моќ ...
 • CNC рутер DA1325L со вакуумска табела со кабинет за внатрешна контрола

  CNC рутер DA1325L со вакуумска табела со кабинет за внатрешна контрола

  Карактеристики: 1. DA1325L со контролен кабинет во внатрешноста на машинскиот кревет, користејќи помалку простор и удобен во работењето, со ниска цена и широка употреба, голема прецизност и обработка на ефикасност, тоа е еден од класичните и најпродаваните CNC рутер. 2. Машината со кинески познати брендови засилувачи на мотори и возачи, линеарниот водич Hiwin железнички 20мм и преносот на решетката овозможуваат брза брзина и прецизност, голем капацитет на вчитување, мазна и прецизна трансмисија, низок шум и подолго работење; 3. Професионална NC ...
 • CNC рутер машина 1530 со табела со слот за алуминиум

  CNC рутер машина 1530 со табела со слот за алуминиум

  Карактеристики: 1.DA1530 со алуминиумска Т-слот маса е еден од класичните и најпродаваните CNC рутер, изработен од заварен кревет со висока дебелина на квадратни цевки, плоштад Hiwin на плоштад и голема забрзана степер мотор и возач. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва. 2. Со познати брендови во Кина моќни степер мотори и возачи, линиски шини со линии Hiwin, менувачи на оски XY и пренесување на решетката, Z оска TBI висока ...
 • 6090 CNC рутер за сечење гравура со мал MDF 600 * 900mm
 • CNC рутер за нов стил 6090 600 * 900мм
 • CNC машина DA1325T алуминиумски T-слот за работна плоча

  CNC машина DA1325T алуминиумски T-слот за работна плоча

  Карактеристики: 1.DA1325T со алуминиумска Т-слот маса е еден од класичните и најпродаваните CNC рутер, изработен од заварен кревет со голема дебелина на квадратни цевки, плоштад Hiwin на плоштад и стабилен мотор и возач со голема брзина. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва. 2. Со познати брендови во Кина моќни степер мотори и возачи, линиски шини со линии Hiwin, менувачи на оски XY и пренесување на решетката, Z оска TBI hig ...
 • DADI CNC рутер машина 1325 со табела со слот за алуминиум

  DADI CNC рутер машина 1325 со табела со слот за алуминиум

  Карактеристики: 1.DA1325T со алуминиумска Т-слот маса е еден од класичните и најпродаваните CNC рутер, изработен од заварен кревет со голема дебелина на квадратни цевки, плоштад Hiwin на плоштад и стабилен мотор и возач со голема брзина. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва. 2. Со познати брендови во Кина моќни степер мотори и возачи, линиски шини со линии Hiwin, менувачи на оски XY и пренесување на решетката, Z оска TBI hig ...
 • Класичен модел CNC рутер DA1325 вакуумска табела
 • Класичен модел CNC рутер 1325 со вакуумска табела
 • ЦПУ машина DA1625 / DA1530 вакуумска табела

  ЦПУ машина DA1625 / DA1530 вакуумска табела

  Карактеристики: 1.DA1625 / DA1530 обработка на дрво ЦПУ рутер, изработен од заварен кревет со дебелина на квадратна цевка, увезена квадратна железница и високобрзински степер мотор и возач. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва. 2. Машината усвојува заварувачки кревет со квадратен цевка со дебелина од 4мм, така што точноста на машината нема лесно да се деформира. 3. Со Кина Познатите брендови степер-мотори и возачи ...
 • CNC рутер машина со повеќе-вретенки

  CNC рутер машина со повеќе-вретенки

  Карактеристики: 1. ЦПУ машина со мулти вретена е една од висока ефикасност и најпродавана машина за обработка на дрво, идеално погодна за масовна обработка. Факултативно може да изберете 2-8 вретена. 2. Водечки серво мотори и возачи, и Y оска со двоен мотор, Тајван линеарен водич железница и прецизно пренесување на решетката овозможуваат машина брза брзина и точност, голем капацитет на вчитување, мазна и прецизна трансмисија, низок шум и работа подолго; 3. Факултативна машина со вакуумски систем, конфигурирана ...
 • Центарот за машинска обработка со четири оски (ротациони вретенка)

  Центарот за машинска обработка со четири оски (ротациони вретенка)

  Карактеристики: 1. Заварен со поцврста квадратна цевка, DA 1325ATC R е 4 оски ATC CNC рутер кој вретено би можел да изнесува 0-180 степени; Јапонија позната редукторска поддршка на вретеното може да се врти непречено; 2. Yaskawa серво мотори и возачи, линеарниот линеарна железничка линија во Тајван и увезениот пренос на решетката овозможуваат брза брзина и точност на машината, голем капацитет за оптеретување, мазна и прецизна трансмисија, низок шум и подолго работење; 3. Систем за контрола на Тајван Синтек - Лесно работење, поддршка за офлајн операција….
 • Машина за сечење и дупчење ЦПУ со дрво Т4

  Машина за сечење и дупчење ЦПУ со дрво Т4

  Карактеристики: 1. Четири вретенка може автоматски да се менуваат и да се заменат со различни алатки. Две вретена со висока моќност се специјално одговорни за празнење и расипување кога материјалот се отвора, а другите две вретена се одговорни за дупчење.Кога вратата на кабинетот и лизгачката врата се во форма, четирите вретена автоматски се префрлаат со цилиндарот до завршете го гравирањето на моделот во рамките на 4 алати. Погоден за мелење, сечење и дупчење режим на производство на обработка на соединенија, ...
12Следна> >> Страна 1/2
WhatsApp Интернет разговор!
Емили
Елен