China New design heavy duty CNC router machine DA1325 vacuum table Manufacturer and Supplier | DADI CNC

New design heavy duty CNC router machine DA1325 vacuum table

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 парче / парчиња
 • Набавка Способност: 50 парчиња / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики:

  1. Овој модел е нов дизајн DA1325 CNC рутер, изработен од заварен кревет со дебелина квадратна цевка, увезена квадратна железница и голема брзина на степерист и возач Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. Тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва.

  2. Машината усвојува заварувачки кревет со квадратен цевка со дебелина од 4мм, така што точноста на машината нема лесно да се деформира.

  3. Со познати брендови на Кина и возачи на брендови, Hiwin линеарен водич железница, XY оска опрема и пренесување решетката, Z оска TBI со поголема точност навртки за навртување, обезбедување на брза брзина, голем капацитет на вчитување, низок шум и работа подолго;

  4. Професионален систем за контрола на NC-Studio / Richauto панел, вретено за ладење на воздухот 3.5KW или 6KW, долг работен век, низок шум, силна способност за сечење.

  5.Вакуумот и комбинираната работна табла со Т-слот можат да апсорбираат големи материјали со вакуумска моќ и да поправат мали материјали со стеги.

  6. Компоненти за електронска контрола од познатиот бренд во Кина, како што е компанијата CHNT / DELIXI.

  7. Системот за автоматско полнење на маслото за груларно одржување (подмачкување) е толку погодно за употреба.

  апликации

  1. Дрвена индустрија: изработка на мебел од дрво, 3Д резба за олеснување на дрво, производство на дрвени занаетчии Звучници, ормани за играње конзоли, компјутерски маси, масичка за машина за шиење итн.

  2. Индустрија за рекламирање производи: Изработка на знаци со 3Д букви, акрилно сечење и гравура.

  3. Индустрија за преработка на табли: изолационо парче, акрилен картон, пластични хемиски производи, ПЦБ, ламинат со компактно одделение, АБС, ПП, ЈП и други процеси на мелење на цементни мешавини.

  4. Индустрија за украсување: преклопен екран, бранови плочи, рекламни табли, правење знаци и обработка на логото.

  5. Уметност и занаетчиска индустрија: Вградете на вештачки камења, шума, бамбус, мермери.

  6. Материјал за обработка: гравирање, мелење и обработка на сечење за акрилни, ПВЦ, вештачки камења пластика и меки метални плочи и така натаму.

   параметри

  модел DA1325
  Работа Големина 1300 × 2500 × 200мм
  вретено 6KW ладење на воздухот
  шини Квадратни шини Хивин 25мм
  пренос XY решетки за решетките Z TBI завртка за топката
  мотор Делта 750+ Планетарна редуктор
  Инвертер Делта од 7,5KW
  Контролен систем NC-Studio / A11 панел / NK105
  Преселба на брзина Макс 25м / мин
  гравирање брзина Макс 20м / мин
  вретено Ладење на воздухот 3,5KW (изборен 6KW)
  Брзина на вретеното 6000-24000 вртежи во минута
  Табела Т-слот и вакуум
  вакуум пумпа Вакуумска пумпа од 5,5kw
  прашина Collecter 3kw
  подмачкување централизирана подмачкување
  софтвер Type3 / ARTCAM / Ucancam
  работен напон 380V ± 10%, 50Hz / 60Hz

   

    додатоци

  IMG_0044_

  примероци

  фотобанка (10)


 • Тема:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Интернет разговор!
  Емили
  Елен