China Fiber Laser Marking Machine 20W,30W,50W Manufacturer and Supplier | DADI CNC

Fiber Laser Marking Machine 20W,30W,50W

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 парче / парчиња
 • Набавка Способност: 50 парчиња / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Машината за обележување на влакна е најпопуларна машина за обележување во последниве години, што е особено погодна за означување на метални материјали. Нашата машина за обележување усвојува високо квалитетни ласери на влакна и систем за вибрации со вибрации со висока стабилност, кои лесно можат да ги исполнат најчестите апликации за ласерско обележување, како што се метални / неметални / пластични карактери, обрасци на текст, лого ознаки, означување на QR-код и се користат во областа на високи прецизност на обележување.

  Карактеристики

  1. Совршено обележување на ефикасноста, може да означи прецизен дизајн на мала површина;

  2. Висока електро-оптичка ефикасност на конверзија

  Малку загуба на спојување на енергија, заштеда на трошоците, долг работен век, без одржување во рок од 100,000 часа

  3. Брзи обележувања и висока ефикасност

  Зголемениот обем на обработка во исто време го забрзува повратот на инвестицијата за клиентите.

  4. Интегрирана структура

  Мала и компактна големина, помалку зафатена област, лесен транспорт

  5.Внатрешни системи за ладење на воздухот, намалување на потрошувачката на енергија, 100, 000-часови без одржување.

  6.USB интерфејс, контрола на излез, може да добие различни формати на датотеки (како што се PLT, BMP, LI, JPG).

  Применлива индустрија

  Тастатури за мобилни телефони, нетранспарентни пластични тастатури, електронски компоненти, интегрирани кола (IC), електрични уреди, комуникациски производи, санитарни производи, додатоци за алатки, секачи, часовници, чаши, накит, авто-делови, кутии, торби, спојки, шпорети , производи од не'рѓосувачки челик, итн.

  параметри

  модел 

  DA20W

  DA30W

  DA50W

  Ласерска моќност  

  20W 

  30W

  50W

  Работна површина 

  110мм * 110мм (изборно 175мм * 175мм)

  ласерски тип

  ласерски

  Должина на бранови

  1064nm

  Метод на ладење

  ладење на воздухот

  Брзина на линијата за гравирање

  7000мм / с

  Повторете ја прецизноста

  ± 0,001 мм

  Мин. висина на карактерот

  0,2 мм

  моќност на машината

  00800w

  Напон на напојување

  AC220 ± 10 % , 50 ~ 60Hz 

  Работна темпорија

  0 ~ 40   

  1111微 信 图片 316170040_微 信 截图 _20190316165829

  Операција 20191018155009_conew1

  примероци

  微 信 截图 _201903161640367

  Д1

  D2_conew1

  D3_conew2

  D4_conew1

  Д5


 • Тема:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Интернет разговор!
  Емили
  Елен