China CO2 laser cutting and engraving machine for Acrylic Wood Manufacturer and Supplier | DADI CNC

CO2 laser cutting and engraving machine for Acrylic Wood

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 парче / парчиња
 • Набавка Способност: 50 парчиња / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  DA1325 / DA1530 сериите со ласерско сечење се со голем формат, се популарни во облеката, сигналот и текстилот. Тој е составен од интензивна шасија со голема цврстина и зрак конструкции со алуминиумска легура со голема цврстина. Уште повеќе, тоа е обработено од голема машина за мелење галантерија. Овие се сигурни дека стабилноста и прецизноста на овие машини.

  Карактеристики

  1.Висок динамичен чекор мотор и линеарна линеарна широка прецизност се усвојуваат за да се постигне брз одговор и стабилни перформанси.

  2. Анти-прашина систем за да се избегне прашината, да се подобри лифтот на шината и ременот, да се направи машината да работи постабилно

  3.Со неколку тркала машината е попогодна за горе-долу оптеретување.

  4. Ласерски поклопец со ласерската глава надвор. Погодно е операторот да го следи процесот во реално време

  5.Разумна дистрибуција на електрични уреди, оптимизирајќи го ефектот на дисипација на топлина.

  апликации

  Индустрија за примена: модели, занаети, украси за рекламирање, градење тапацир, пакување и печатење, производ за хартија и индустрии со голема прецизност.

  Применливи материјали: акрилик, иверица, МДФ, ткаенина, кожа, итн.

  параметри

  модел 

  DA1325 ласер 

  DA1530 ласер

  Работна површина 

  1300 * 2500мм  

  1500 * 3000мм

  Ласерска моќност  

  80W / 100W / 150W / 180W

  Тип на ласер

  запечатена ласерска цевка CO2

  Метод на ладење

  ладење на вода, индустриски чилер

  Работна платформа

  сечилото платформа

  Погонски мотор

  степер и возачи

  Работна брзина

  00600мм / с

  Точност на позицијата

  ± 0,05 мм 

  Формат на цртање

  BMP 、 PLT 、 DST 、 AI 、 DXF итн

  Напон на напојување

  AC220 ± 10 % , 50 ~ 60Hz 

  Работна темпорија

  5 ~ 40   

  Работна влажност

  5 % ~ 95 % без кондензација

  додатоци

  589360885943951249_ 副本

  1515 100W4,5200 - 2,25 不 含税 _

  примероци

  Machine sample.jpg_(1)

   


 • Тема:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Интернет разговор!
  Емили
  Елен