China DADI CNC router Machine 1325 with Aluminum T-slot table Manufacturer and Supplier | DADI CNC

DADI CNC router Machine 1325 with Aluminum T-slot table

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 парче / парчиња
 • Набавка Способност: 50 парчиња / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики:

  1.DA1325T со алуминиумска Т-слот маса е еден од класичните и најпродаваните CNC-рутер, изработен од заварен кревет со голема дебелина на квадратни цевки, плоштад Hiwin на плоштад и високобрзина степер мотор и возач. Може да направи сечење и гравирање на многу материјали, како што се МДФ, акрилик, дрво, ПВЦ, итн. И, тоа е широко користено во индустријата за рекламирање и обработка на дрва.

  2. Со познати брендови во Кина, моќни степер-мотори и возачи, Hiwin линеарен водич железница, XY оска опрема и преклопување на решетката, Z оска TBI со поголема точност навртки за навртување, обезбедување на брза брзина, голем капацитет на вчитување, низок шум и подолго време работење;

  3. Професионален систем за контрола на NC-Studio / Richauto панел, вретено за ладење на воздухот 6KW, долг работен век, низок шум, силна способност за сечење.

  4.T-slot worktable и поправете материјали од стеги е лесен за употреба.

  5. Компоненти за електронска контрола од познатиот бренд во Кина, како што е компанијата CHNT / DELIXI.

  6. Системот за автоматско полнење на маслото за груларно одржување (подмачкување) е толку удобен.

  апликации

  1. Дрвена индустрија: изработка на мебел од дрво, 3Д резба за олеснување на дрво, производство на дрвени занаетчии Звучници, ормани за играње конзоли, компјутерски маси, масичка за машина за шиење итн.

  2. Индустрија за рекламирање производи: Изработка на знаци со 3Д букви, акрилно сечење и гравура.

  3. Индустрија за преработка на табли: изолационо парче, акрилен картон, пластични хемиски производи, ПЦБ, ламинат со компактно одделение, АБС, ПП, ЈП и други процеси на мелење на цементни мешавини.

  4. Индустрија за украсување: преклопен екран, бранови плочи, рекламни табли, правење знаци и обработка на логото.

  5. Уметност и занаетчиска индустрија: Вградете на вештачки камења, шума, бамбус, мермери.

  6. Материјал за обработка: гравирање, мелење и обработка на сечење за акрилни, ПВЦ, вештачки камења пластика и меки метални плочи и така натаму.

  параметри

  модел

  DA1325T

  Работа Големина

  1300 × 2500 × 200мм 

  Рамка

  Заварена структура

  шини

  Квадратни шини Хивин 20мм

  пренос

  XY решетки за решетките Z TBI завртка за топката

  мотор

  Stepper мотор и возач

  Кабинет

  Независен компјутерски кабинет

  Контролен систем

  NC-Studio / A11 панел

  Преселба на брзина

  Макс 20м / мин

  гравирање брзина

  Макс 15м / мин 

  вретено

  Ладење на воздухот 3,5KW

  Брзина на вретеното

  6000-18000 вртежи во минута

  Табела

  Алуминиум Т-слот

  подмачкување

  централизирана подмачкување

  софтвер

  Type3 / ARTCAM / Ucancam

  работен напон

  380V ± 10%, 50Hz / 60Hz

    додатоци

  Операција 图片 20190926172211

  примероци

  примерок1

  фотобанка (10)


 • Тема:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Интернет разговор!
  Емили
  Елен