China 1390 CO2 Laser cutting and engraving machine with CCD Camera Scanner optional cloth leather cutting lazer machine Manufacturer and Supplier | DADI CNC

1390 CO2 Laser cutting and engraving machine with CCD Camera Scanner optional cloth leather cutting lazer machine

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 парче / парчиња
 • Набавка Способност: 50 парчиња / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Карактеристики

  Ласерската машина DA 1390CCD е широко користена во индустријата за облека и рекламирање, за да се намали логото или ознаката во кожа или крпа. Дигиталната камера helps помага на оваа машина да го лоцира работ на лого или ознака и да ја пресече со следење на работ. Работната ефикасност е значително подобрена. Оваа машина по избор со систем за автоматско хранење.

  Применлива индустрија

  облека, индустрија за чевли, обувки, домашен текстил, вез од ткаенини, играчки, трговски марки со специјална форма, воздушни перничиња, кожа, багаж, камп, спорт, автомобилски ентериери.

  Применливи материјали

  оригинална кожа, вештачка кожа, мека кожа, украсна кожа, кожа за пакување, итн., сите видови на кожни материјали, чист памук, вистинска свила, хемиски влакна, тексас, неткаени материјали.

  параметри

  модел 

  1390CCD

  Работна површина 

  1300 * 900мм  

  Ласерска моќност  

  80W / 100W / 150W

  Тип на ласер

  запечатена ласерска цевка CO2

  Метод на ладење

  ладење на вода, индустриски чилер

  Работна платформа

  сечилото платформа

  Погонски мотор

  степер и возачи

  Работна брзина

  00600мм / с

  Точност на позицијата

  ± 0,05 мм 

  Формат на цртање

  BMP 、 PLT 、 DST 、 AI 、 DXF итн

  Напон на напојување

  AC220 ± 10 % , 50 ~ 60Hz 

  Работна темпорија

  5 ~ 40   

  Работна влажност

  5 % ~ 95 % без кондензација

  додатоци

  CCD_

  604564351274373161_

  1515 100W4,5200 - 2,25 不 含税 _


 • Тема:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Интернет разговор!
  Емили