China 3 Axis 4 Axis 6090 CNC router machine Manufacturer and Supplier | DADI CNC

3 Axis 4 Axis 6090 CNC router machine

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 парче / парчиња
 • Набавка Способност: 50 парчиња / парчиња месечно
 • Порт: Кингдао, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики:

  System Системот за пренос усвои увезена завртка за топки со висока точност и линеарна прецизност линеарна квадратна водилка обезбедува висока точност, стабилно движење и малку вибрации.

  ◆ вода за ладење brushless вретено, ниско ниво на бучава, енергична сечење сила и обработка долго време маса.

  ◆ со високи перформанси единици возачот обезбедува брзина и висока точност.

  ◆ Силниот дизајн на прав и водоотпорност овозможуваат чистота и заштита од 'рѓа на

  механички делови, направете го одржување полесно да работи.

  ◆ компатибилен со различни софтвер за дизајн, лесно да се направи релефна резба, сенка гравирање и три-димензионални WordArt.

  апликации

  Тоа е паметна CNC рутер машина која практично може да изврши гравура и сечење на акрилни, ПВЦ плочи, дрво, вештачки мермер, алуминиум, бакар, пластика и др. Широко користена во рекламната индустрија, како што се правење знаци, табличка за ознаки, значка за градите , архитектонски модел, плоча ABS, жад.

  параметри

  модел DA6090 DA1212
  Работна големина 600 * 900 * 100мм 1200 * 1200 * 100мм
  Структура заварување
  вретено моќ 1.5kw / 2.2kw
  вретено брзина 0 ---- 24000rpm
  Преселба на брзина 0-8м / мин
  Работна брзина 0-6м / мин
  пренос XYZ топката завртка
  Тип на возење Степер-мотор
  Контролен систем NC Студио / DSP панел
  Табела Алуминиум Т-слот + ПВЦ 
  работен напон 220V ± 10%, 50Hz / 60Hz

  Samples:

  примерок слика

  примерок2

  ротирачки

  примерок 2


 • Тема:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Интернет разговор!
  Емили